Náš příběh

Na začátku toho všeho byla touha po změně, chtěla jsem dělat něco užitečného, něco, za čím je vidět výsledek a zároveň mě to bude bavit. Chtěla jsem se stát květinářkou.
Ale brzy jsem zjistila, že chci aranžovat květiny nejen pro radost několika hodin, ale pro radost trvalou. Rozmisťovat rostliny na záhon, tak aby k sobě ladily a rostly ve správných podmínkách; organizovat prostor, aby byl logický a bylo
v něm dobře; dělat lidi šťastnější díky tomu, že mají krásné místo, které je obohacuje - to se stalo mou vizí.
Mé prozření přišlo také skrz dobrého přítele, který si na odpočinku zvelebil svou zahradu a protože plody jeho práce přinášely radost také kolemjdoucím, byl brzy zavalen nabídkami, aby přeměnil i další zahrady. Tudy tedy vedla má cesta do zahradnické praxe. Protože jsem brzy přišla na to, že metoda pokus - omyl není z těch šťastných, rozhodla jsem se doplnit si informace vzděláním v oboru. Po letech absolvování kurzů, studiu, samostudiu a praxe jsem si založila živnost a za vydatné podpory manžela jsem se pustila za svým snem.

Monika

Monika Kořená, Radim Kořený, Ktgardens

KT gardens

Od roku 2010 se píše příběh KT gardens. Za tu dobu vzniklo mnoho zahrad, díky nimž mohou lidé žít lepší a kvalitnější život. Ušli jsme kus cesty, získali jsme cenné zkušenosti, mnoho jsme se naučili, něco jistě pokazili, ale počáteční nadšení nevyprchalo a naše vize nás stále vede kupředu. Můj muž Radim je má pravá ruka. To co si v myšlenkách vysníme, to on společně s kolegy hasiči přivede v úžasnou skutečnost. Bez nich by mé i vaše sny zůstaly jen malovánkami na papíře.

Monika Kořená, Ktgarens

Monika

Ráda objevuji potenciál místa a dávám mu smysl. Propojuji člověka a místo. Mám ráda květiny, barvy, vůně, teplo, zpěv ptáků, šumění lesa, tužku a papír, teplý čaj a šťavnatou hrušku. 

Radim Kořený, Ktgardens

Radim

Rád rozvíjím potenciál, který je v lidech nebo místech, kde žijí.  Miluju cibuloviny, knihy a jejich vůni, kolo, běžky a červenou barvu.


Realizační tým

Náš tým tvoří Monika a 7 hasičů. A proč hasiči? – no protože jsou neuvěřitelně manuálně zruční, používají selský rozum, práce ani špíny se nebojí a hlavně je na ně spolehnutí. 

Rozumíme si v civilním životě, máme podobné hodnoty a jsme si vědomi, že je to práce tvrdá, ale krásná – neboť, když se vše podaří tak jak má, je za námi dílo, na které jsme patřičně hrdí. Přistupujeme k práci zodpovědně, ale vážní přitom určitě nejsme :-)

 

Podporujeme tyto projekty:

 

Toužíte po zahradě, která vám bude dělat radost?