Vítání léta v Trojanovicích

Začátkem léta jsem se zúčastnila akce "Vítání léta" na krásné zahradě v Trojanovicích. Naše báječná zákaznice Helena sezvala všechny sousedy, přátele a známé, aby s nimi oslavila příchod léta. Na zahradě, která v tu dobu překypovala hojností plodů i květů, se sešlo desítky lidí. Každý přinesl něco dobrého na zub, a tak o dobrou náladu při dobrém jídle, pití a příjemné hudbě, nebyla nouze.

vítání léta v Trojanovicích, ktgardens, zahrada

Majitelka ochotně prováděla zahradou, kterou s nadšením sama zakládala a s láskou opečovává. Se zápalem popisovala, jak zahrada postupně vzniká, jak ráda tam tráví čas prací i odpočinkem, čím vším jí zahrada obohacuje a zásobuje, a jak její dary zpracovává, užívá a rozdává. Takže jste domů mohli odejít s odkopky trvalek, zásobu bylinek či skleničkou medu. Všichni hosté si také mohli odnést několik našich kartiček pro zahradní inspiraci. 

Mnozí využili pro osvěžení v letním horku koupel v jezírku. Kdo dosud nepoznal rozdíl mezi koupáním v chlorovaném bazénu a čisté voňavé přírodní vodě koupacího jezírka, o mnoho přichází. Koupání si nejvíce užívaly děti, pro které to byl největší zážitek.

Krom dobrého jídla a pití se také pro zpestření ochutnávaly jedlé květy denivek, hosty, lichořeřišnice, fuchsie, begonie, brutnáku, slézu, měsíčku, zavinutky i růže. Největší úspěch měly křehké plátky denivek s jemnou květinovou chutí a štiplavé lichořeřišnice.

Je úžasné, když se lidé jen nezavírají za ploty svých zahrad, ale otevřou se okolí, pořádají různé akce, které stmelují sousedské vztahy a vytvářejí nová přátelství. Až někdy budete mít cestu do Trojanovic a zatoužíte poznat, jak krásně se dá na zahradě žít, určitě se zastavte. Branka i pohostinná náruč majitelky bývá vždy otevřená.