Přírodní zahrada v Lubině

Píšeme příběh zahrady v Lubině, kde vznikne přírodní rozkvetlá zahrada, osázená barevnými kytkami, lehoučkými travinami, léčivými bylinkami, ovocnými stromy i keři - zahrada blízká přírodě i jejím obyvatelům.

Zahrada poskytne mnoho prostoru, kde se může rodina společně setkávat, pracovat, lenošit, ale také místa, kde zůstanete skryti před celým světem. 

Pergola v létě zajistí příjemný stín pro společné stolování i grilování, ohniště v trávě zase prostor pro večery okolo ohně. Pro popíjení odpolední kávy či čaje se nabízí dřevěná nebo travnatá terasa, pro lenošení pod korunami stromů zase houpací křesílka. V ovocném sadu s květnatými loukami se ukrývají místa pro dětské hry -  svahová skluzavka se schodištěm ze šlapáků, indiánský stan - tee-pee a pískoviště. 

Okrasné jezírko před domem jako magnet přitahuje hmyz, obojživelníky, ptáky i děti. V létě poskytne osvěžují koupání v čisté přírodní vodě a během roku příjemný estetický zážitek z krásného vodního biotopu.

Zeleninová zahrada se skleníkem, kompostérem, vyvýšenými záhony je prostor pro pěstování vlastní zdravé zeleniny, jedlých květin a vonných bylinek. 

Zahrada se také stane útočištěm hmyzu, ptáků, obojživelníků, kteří zde naleznou dostatek místa k životu, potravy i úkrytu. A tak bude brzy na zahradě opravdu živo.