Sázíme stromy

Podzimní sázení s obecně prospěšnou společností Sázíme stromy na pozemcích školy v Jistebníku a Krásném Poli.

Krásné Pole 

Jak rád člověk děla věci, které mají smysl. Například vysadit si strom, který ho přežije o desítky až stovky let. Strom, který bude tichým svědkem dětských her, prvních polibků, radostí i starostí nejednoho lidského života. Díky organizaci Sázíme stromy si tento pocit zažili osmáci ze základní školy v Krásném poli i zaměstnanci dárcovských firem.
Mladí lidé se do práce pustili s nevídaným nadšením, zdálo se, že je to baví dokonce více než dopolední výuka :-) Nakonec si pod nově vysazeným dubem zakopali časovou schránku jejich třídy. Až ji jednou po letech budou vykopávat, uvidí plody své dnešní práce.

Jistebník

V areálu základní školy jsme s dobrovolníky, učiteli a zaměstnanci dárcovské firmy vysázeni 10 stromů. Na školní zahradě nyní roste 6 ovocných stromů (třešeň, jabloně a slivoně). Prostranství před školou jsme doplnili o novou soliteru - jinan dvoulaločný. Žáci této školy totiž mají tradici v chovu bource morušového a tak ke dvěma vzrostlým moruším přibyly další dvě, zatím maličké. Do trávníku v okrasné části zahrady jsem vysadili katalpu nádhernou, strom s přiléhavým jménem, který se za pár let stane dominantou zahrady.
Celá akce proběhla za krásného dne v příjemné atmosféře. Odnášeli jsme si s sebou hřejivý pocit z dobrého díla a mnozí také cenné dovednosti, které uplatní při výsadbě stromů na svých zahradách.